Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Eğitime Engel Yok Projesi”ne bir destek de MKE ailesinden geldi.

     Kurumumuzun ev sahipliğinde gerçekleşen 07.01.2021 tarihli etkinlikte Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu adına, ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılmak üzere Kırıkkale İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 1200 adet tablet bilgisayar teslim edildi.

     Etkinliğe Genel Müdürümüz Sayın Yasin AKDERE, Kırıkkale Valisi Sayın Yunus SEZER, Belediye Başkanı Sayın Mehmet SAYGILI başta olmak üzere çeşitli kademelerden İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri ve personeli de katılım sağladı.

     Genel Müdürümüz Sayın Yasin AKDERE, konuşmalarında Cumhuriyetimizin 100.yıl eğitim vizyonuna yönelik desteğin süreceğini “atalarımızın dediği gibi bir mıh bir nalı, bir nal bir atı, bir at bir askeri, bir asker de bir vatanı kurtarır.” sözleriyle ifade etti.

     “Memleketimizin her bir çocuğuna, evladına ve kardeşimize, geleceğimizin emanetçisi gözüyle bakıyor ve desteklemeye devam ediyoruz. İçinden geçtiğimiz zorlu sürecin başından beri savunma sanayi alanındaki faaliyetlerimizi ara vermeden sürdürüyoruz. Bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Salgınla mücadelede de milletimizin yanında yer aldık, almaya da devam edeceğiz.” diyerek içinde bulunduğumuz zorlu sürecin aşılmasında Kurumumuzun verdiği olumlu katkıya da vurgu yapan Genel Müdürümüz, konuşmalarının ardından öğrencilere ulaştırılmak üzere Kırıkkale İl ve İlçe Milli Eğitim müdürlerine tablet bilgisayarları teslim etti.

© MKE Kurumu 2017
MSB :