Değerli ortaklarımız;

     Küresel ve bölgesel badireler ile geçen bir yılı geride bırakırken içinden geçtiğimiz zorlu süreçte ülke savunmasına ve ekonomisine sağladığınız katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

     Tarihin omzumuza yüklediği misyonun bir gereği olarak bugünü dünden daha güçlü karşıladığımız gibi yarını da bugünden daha güçlü karşılamak gerektiğinin bilincindeyiz. Bununla beraber küresel ve bölgesel ölçekte, güvenlik güçlerimizi daha etkin, daha caydırıcı ve daha saygın kılmamız için savunma sanayiimizin yerlileştirilmesi yolunda birlikte attığımız ve atacağımız adımların öneminin farkındayız.

     Savunma sanayii ürünlerinin değişimine ve gelişimine şahitlik ettiğimiz 21. yy ilk çeyreğinde, siz kıymetli ortaklarımızla geliştireceğimiz iş modelleri ile Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumunu tanınan bir dünya markasına haline getirecek olmanın heyecanı ve beklentisi içerisindeyiz.

     Bu duygu ve düşüncelerle, yeni yılın tüm milletimize başta sağlık olmak üzere huzur ve refah getirmesini, ülkemiz için barış ve kardeşlik içerisinde geçecek bir yıl olmasını diliyoruz.

 

 

 

© MKE Kurumu 2017
MSB :