CNN Türk, 27 Kasım 2020 tarihinde “TSK’da Büyük Dönüşüm” başlığıyla Burdur’dan bir canlı yayın gerçekleştirerek MKE-ANZATSAN A.Ş. işbirliğinde doğan M113 E-ZMA adlı elektrikli zırhlı muharebe aracımızı kamuoyuna tanıttı.

     İlk lansmanı geçtiğimiz Ekim ayının başında Kayseri’de Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi AKAR’ın katılımıyla gerçekleştirilen MKE-ANZATSAN A.Ş. üretimi, bu defa CNN Türk kanalında tanıtıldı ve akabinde daha ayrıntılı bir haber çalışmasına dönüştürülerek daha geniş kitlelere ulaştı.

     Söz konusu haberde; aracımızın hibrit tahrik sistemi ile donatıldığına ve insanlı ve insansız olarak kullanılabileceğine vurgu yapıldı. Termal ve ses izi bırakmayarak askeri operasyonlarda amaca daha rahat varılabileceğinin altı çizildi. Ayrıca motor ve transmisyon konusunda yurt dışına olan bağımlılığın ortadan kalkabileceği de müjdelendi.

     TSK envanterindeki bulunan M113'lerin modernizasyonuyla beraber yakıt maliyetlerinde yüzde 70'in üzerinde tasarruf sağlanacağı ve ayrıca Kurumumuz tarafından halihazırda geliştirilmiş olan 25 milimetrelik silah sisteminin bu üretime entegre edilerek Türk Silahlı Kuvvetlerimizin daha da güçleneceği vurgulandı. 

     CNN Türk, bu üretimimizin yanı sıra 1 Aralık 2020 tarihinde bir canlı yayın daha düzenleyerek Kurumumuz üretimi olan Hafifleştirilmiş MPT 76’yı kamuoyuna tanıttı. “MPT-76 Artık Daha Hafif” başlığıyla canlı olarak gerçekleştirilen ve aynı gün ana haber bülteninde ayrıntılarına yer verilen haber çalışmasında ülkemizin milli imkanlarıyla üretilen ilk piyade tüfeği MPT-76’nın iyileştirme projesinin başarıyla yerine getirildiği, daha hafif ve daha güçlü hale geldiği, kalifikasyon sürecinin tamamlandığı ve yüksek ısı değerlerine dayanıklı bir sisteme sahip olduğu kamuoyu nezdinde paylaşıldı ve büyük yankı buldu.

M113 ELEKTRİKLİ ZIRHLI MUHAREBE ARACIMIZ CNN TÜRK’TE!

MPT-76 Artık Daha Hafif

© MKE Kurumu 2017
MSB :