Kurumumuzun kilit üretim merkezlerinden biri olan ve ülkemiz savunma sanayiine büyük bir katma değer kazandıran  Kırıkkale’de MKE çalışanları lojmanlarına kavuşmaya başladı.
      26.08.2015 tarihinde Kurumumuz ile Kırıkkale Belediyesi arasında imzalanan ‘‘MKE Kurumuna ait Kırıkkale Merkezde Bulunan Taşınmazların Kırıkkale Belediyesi ile Ortak Değerlendirilmesine Yönelik Protokol’ kapsamında; Kırıkkale Belediyesi, yoğun çalışmalarının ardından MKE lojmanlarının inşasını tamamladı ve 02.11.2020 tarihinde 11’er katlı 14 ayrı yapının oluşturduğu daha modern ve dayanıklı toplam 564 konutu Kurumumuza teslim etti.
        Kırıkkale Fabrikalar Mahallesi’nde yaklaşık 40 dönümlük bir alana inşa edilen lojmanlar bütünü, basketbol ve voleybol gibi spor dalları için uygun saha ve ortamlara sahip.
      MKE Kırıkkale lojmanları, ülkemiz ve Kurumumuz için yıllar boyunca alın teri döken ve özveriyle yılmadan çalışan MKE Kurumu ailesine ve Türk savunma sanayisinin üretim üslerinden biri olan Kırıkkale kentimize hayırlı uğurlu olsun.

© MKE Kurumu 2017
MSB :