Anadolu Ajansı, 21 Mayıs 2020 tarihinde Genel Müdürümüz Sayın Yasin AKDERE ile “MKE Termal Kamera Sistemi” ve üretim aşamaları konusunda değerli kamuoyumuzu bilgilendirmek amacıyla Kurumumuzda bir röportaj ve çekim gerçekleştirmiştir.

      Genel Müdürümüz, termal sensörlerle yüz sıcaklığını algılamaya yönelik daha yenilikçi çalışmaların Kurumumuzca son bir buçuk yıldır yoğunlaştırıldığını vurgulayarak, Koronavirüs salgını ile ulusal mücadelemiz kapsamında alınan önlemlerden biri olan ateş ölçümlerini yerli ve milli çözümlerle en doğru ve etkin şekilde gerçekleştirecek “MKE Termal Kamera Sistemi” hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

      MKE, yarının ihtiyaçlarına da cevap verebilecek yerli ve milli yazılım altyapısıyla, bu sisteme yeni ve özgün analiz yetenekleri kazandırabilecek ve sahip olduğu silah sistemlerinin hedef tespit kabiliyetlerine bu yetenekleri de entegre edebilecektir.

      Genel Müdürümüz; MKE’nin bu yeni ürünüyle, hareket halindeki bir kişinin ateşinin ölçülerek belli bir değerin üzerinde ateş tespitinin yapılması halinde, söz konusu kişinin anında belirlenerek bir alarm oluşturulduğunu ve bu şekilde ilgili destek ve sağlık personelinin uyarıldığını vurguladı. Yoğun insan hareketinin bulunduğu tüm mekânlarda söz konusu ürünün kullanılabileceğini belirterek, bu ürünle gelecek yenilikleri de müjdeledi.

      Genel Müdürümüz, son olarak, “SAHRA Mekanik Solunum Cihazı”, “MKE Termal Kamera Sistemi” ve “MKE Cerrahi Maske Üretim Makinaları”na çok yoğun taleplerin bulunduğunu ve ilgili görüşmelerin tamamlanarak ülkemiz milli ihracatına büyük bir katkı yapılmasının planladığını ifade etti. (Haber detayı AA web sitesi/Göksel YILDIRIM)

 

© MKE Kurumu 2017
MSB :