Kurumumuzun yürütmekte olduğu NIAG-NATO Endüstri Danışma Grubu Türkiye Delegasyon Başkanlığı faaliyetleri kapsamında, 24 Aralık 2019 tarihinde Grand Ankara Hotel & Convention Center’da I. Ulusal NIAG Sempozyumu düzenlenmiştir.

         MSB Teknik Hizmetler Dairesi Başkanı Tuğg. Mustafa ÜSTÜN, Hava, Kara ve Deniz Kuvvetleri’ne mensup Komutanlar ile Kurumumuz Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü, NATO Endüstri Danışma Grubu Türkiye Delegasyon Başkanı Sn. Yasin AKDERE tarafından katılım sağlanan sempozyum kapsamında NATO Hava, Kara ve Deniz Ana Silahlanma Grupları ile diğer NATO gruplarının sponsorluğu ile tamamlanmış olan proje ve teknik çalışmalar ile ilgili bilgi sunumu yapılmıştır.

        SSB, MSB ve savunma sanayi kuruluşlarımızın biraraya geldiği sempozyumda NIAG çalışmalarının çıktıları değerlendirilmiş olup, ihtiyaç ve tedarik makamları ile savunma sanayi kuruluşlarının NIAG faaliyetlerinden beklentilerinin netleştirilmesi ve bu faaliyetlerin söz konusu makamlara katma değerlerinin anlaşılması açılarından yararlı bir etkinlik gerçekleşmiştir.

© MKE Kurumu 2017
MSB :