2. ULUSLAR ARASI ASKERİ RADAR VE SINIR GÜVENLİĞİ (MRBS) ZİRVESİ ANKARA’DA BAŞLADI       

           2 Ekim 2019 tarihinde Ankara’da başlayan 2. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS) İçişleri Bakanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayi Başkanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ankara Valiliği’nin destekleriyle MÜSİAD Ankara tarafından hayata geçirildi.

            Ankara Hilton Garden Inn salonlarında iki gün sürecek zirvenin açılışı, Milli Savunma Bakanı Sayın Hulusi AKAR ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU tarafından yapıldı.

             Kurumumuzun dikkat çekici ürünleriyle katıldığı zirvede; son sistem radar teknolojileri ile sınır güvenliği alanındaki yeni projeler fuar alanında sergilenecek olup, zirve süresince diğer yerli üreticilerimiz de dış ülke temsilcileriyle görüşme fırsatı  yakalamış olacaklardır. Ayrıca sektör temsilcileri ile radar ve sınır güvenliği konularındaki uzmanlar sektör sorunlarını ve gündemini konuşacaklardır.

            Açılış törenine Kurumumuzun Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Yasin AKDERE, standımızı ziyaret eden başta Milli Savunma Bakanımız Sayın Hulusi AKAR ve İçişleri Bakanı Sayın Süleyman SOYLU olmak üzere Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın Yaşar GÜLER, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Sayın Ümit DÜNDAR ve diğer kıymetli ziyaretçilere sergilenen ürünlerimizle ilgili bilgi verdi.

© MKE Kurumu 2017
MSB :