Sevginin ve bütünleşmenin toplumun tüm kesimlerine yayıldığı Ramazan Bayramı’na bu yıl ne yazık ki buruk giriyoruz.

Devletimizin aldığı tüm tedbirlere rağmen COVID-19 Küresel Salgını nedeniyle yaşamını yitiren vatandaşlarımıza ve MKE Kurumu çalışanlarına Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve bu hastalıkla mücadele eden vatandaşlarımıza ve çalışanlarımıza acil şifalar diliyoruz.

Yine, barış ve huzur ortamını yaşayarak iyiye ve güzele yöneldiğimiz bu kutsal ayda İsrail’in Kudüs ve Gazze’de Filistin halkına yönelik sürdürdüğü saldırıyı ve baskıyı şiddetle kınıyoruz. Bu saldırılar sonucunda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Unutulmamalıdır ki ülkemiz köklü kurum ve kuruluşlarıyla her türlü baskıya ve ambargoya karşı dimdik durmayı, küresel ve bölgesel barışa katkı vermeyi sürdürecektir.

Millî değerlerini anımsayarak sosyal sorumluluğu ve yardımlaşmayı kendine bilinç edinen ve COVID-19 küresel salgını süresince ürettiği koruyucu ürünlerle Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına ve dost ve müttefik ülkelere destek veren MKE Kurumu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücüne güç katmaya, Emniyet Güçlerimizi desteklemeye, yerli ve millî üretimleri artırıp çeşitlendirmeye devam edecektir.

Millî ve manevi birlik ve beraberlik duygularını yoğun olarak yaşadığımız Ramazan ayının ardından MKE Kurumu olarak milletimizin, tüm Müslüman âleminin ve ülkemizin esenliği için alın teri döken tüm çalışanlarımızın Ramazan Bayramı’nı tebrik ediyor, huzur ve mutluluk dolu bir bayram diliyoruz.

© MKE Kurumu 2017
MSB :