Bugün, milletimizin iradesini temsil eden Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (T.B.M.M.) açılışının ve Türk halkının egemenliğinin ilan edilişinin 101’inci yıl dönümü... 23 Nisan, aynı zamanda Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği ve milletimizin gönlündeki bağımsızlık meşalesinin sarsılmaz bir simgesi olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı…

Gurur dolu tarihimizin yeni nesillerce öğrenilmesini amaçlayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, bu bilinci çocuklarımıza aşılamayı da hedefleyen önemli bir vesile. Kökü yüzyıllar öncesine, İstanbul’un fethine kadar giden ve savunma ve sivil amaçlı ürün ve üretimleriyle Türkiye Cumhuriyeti tarihinde çok önemli bir yeri bulunan Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE), bu anlamlı günde çocukları unutmadı.

MKE Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Sayın Yasin AKDERE, 22 Nisan 2021 tarihinde milletimizin geleceği olan çocuklarımızın bayramını kutlamak için Genel Müdürlüğümüz yerleşkesinde eğitim gören anaokulu öğrencileriyle bir araya geldi. Genel Müdürümüz, pandemi nedeniyle gerekli sağlık tedbirlerinin gözetildiği ve sınırlı katılımcı ile gerçekleştirilen kutlama etkinliğinde Cumhuriyetimizin yeni bekçileri olan çocuklarımızın bayramını birer armağan eşliğinde kutlayarak çocuklarımızın resmetmiş olduğu 23 Nisan temalı eserleri büyük beğeni ile inceledi.

Buradan hareketle; MKE Kurumu olarak, bugünü bizlere armağan etmiş olan Ulu Önder Mustafa Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve vatanımızın bağımsızlığı uğruna canını vermiş olan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve özlemle anıyoruz.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hepimizin… Kutlu olsun!

© MKE Kurumu 2017
MSB :