Ülke tarihimizin acı ve aynı zamanda da derslerle dolu bir sayfası olarak tarihte yerini alacak olan, 15 Temmuz demokrasi karşıtı, hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmiş bulunmaktadır.

    
    Ülke tarihimizin acı ve aynı zamanda da derslerle dolu bir sayfası olarak tarihte yerini alacak olan, 15 Temmuz demokrasi karşıtı, hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçmiş bulunmaktadır.
    15 Temmuz 2016’da; vatan sevgisi, cesareti ve kahramanlığı bir kez daha sınanan aziz milletimiz can siperane dik duruşu, ülke yöneticilerimiz de cesur, basiretli ve hızlı kararları ile iç ve dış düşmanlarımızın hain bir planını daha bozmuştur. İçten ve dıştan gelebilecek her türlü tehditlere, saygıdeğer halkımızın her zaman nasıl güçlü bir karşı duruş sergileyeceğini dosta düşmana göstermesi açısından 15 Temmuz 2016 tarihi büyük önem arz etmektedir. Ülkemize yönelik bu tip saldırıların geçmişte olduğu gibi gelecekte de uygulamaya konulabileceği unutulmamalıdır. Zira Ülkemizin bağımsız duruşu, gelişimi, ekonomimizin hızlı ve başarılı bir şekilde yükselişte olması dostlarımız arasında takdir gördüğü kadar, düşmanlarımız arasında da paniğe neden olarak engelleyici tavırları da beraberinde getirmektedir. Durum böyle iken bizlere düşen görev; birlik beraberliğimize daha fazla önem vermek, her zaman tehditlere karşı uyanık ve tetikte olmak, daima daha çok çalışmaktır.
    Ülkemiz savunma sanayisinin temel taşlarından olan Kurumumuz, özgün tasarım ve milli imkânlarla üretim bilinci içinde projeler üretmekte olup, bağımsız ve güçlü Türkiye hedefimize katkıda bulunmaktadır. Dışa bağımlı üretimden gün geçtikçe kurtulmakta olan ve daha yüksek seviyede öz yeterliliğe ulaşan savunma sanayimiz dostlarımıza güven verirken düşmanlarımıza da göz açtırmayacaktır.
    Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak Ülkemizin bir daha 15 Temmuz 2016 demokrasi karşıtı darbe girişimi ve benzeri olayları tekrar yaşamamasını diliyor, geçmişteki tüm şehitlerimizle beraber demokrasi şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnet duygularımızla anıyoruz.

© MKE Kurumu 2017