Genel Müdürümüz Sayın Ahmet TAŞKIN başkanlığındaki personelimizin katılımıyla, 15 Mart 2018 Perşembe günü saat 11.00’de, Anıtkabir'de, Atamız ziyaret edilerek çelenk koyma töreni gerçekleştirilmiştir.

           Mozoleye çelenk bırakarak saygı duruşunda bulunan Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet TAŞKIN ile beraberindeki heyet, daha sonra Misak-ı Milli Kulesine geçmiş, Sayın TAŞKIN Anıtkabir Özel Defterini imzalamıştır.

           Genel Müdürümüz Sayın Ahmet TAŞKIN Anıtkabir Özel Defterine günün anlamını belirten şu satırları yazmıştır;

          “Yüce Önder Atatürk, 565 yil önce Tophane-i Amire olarak kurulan ve günümüzde Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu adı altında varlığını sürdüren Kurumumuzun, kuruluşunun 68. yıl dönümünü kutladığımız bugünde, MKE Kurumu mensupları olarak, huzurunda olmaktan onur duyuyoruz.

          Bağımsızlığımızın sürdürülmesinde önemli bir unsur olan milli ve yerlilik anlayışının tekrar güçlendiği günümüzde, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı silah ve mühimmatin üretiminde her zaman bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedefleyen “Fırat Kalkanı” ve “Zeytin Dalı” harekâtlarında Kurumumuz üretimi silah ve mühimmatın ağırlıklı olarak kullanılması da bu emeğimizin bir göstergesidir.

          Asıl gücünü maneviyat ve aziz halkımızdan alan Türk Ordusunun başarılarına katkı sağlayan önemli bir kurum olan MKE, güçlü Türkiyenin savunma sanayisinin daha da ileri seviyelere ulaşmasında daima öncü olmayı hedeflemiştir ve bu yolda azim ve kararlılıkla ilerleyecektir.

          Tüm bağlılığımızla önünde minnet, şükran ve saygıyla eğiliyoruz.

          Ruhun şad olsun.”

© MKE Kurumu 2017